Lytinis ugdymas. Ar svarbu?

1 min read

Vienas iš svarbiausių tikslų vedant lytinio ugdymo pamokas mokyklose yra suteikti moksleiviams informacijos, kurią panaudos ir tolimesniame laikotarpyje: paaiškinti kaip veikia jų kūnas, ką reiškia seksualinis susijaudinimas, kaip apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo ir lytiniu keliu plintančių ligų. Be to, lytinio ugdymo pamokos gali padėti sumažinti paauglių tarpusavio patyčių, nepagarbos, lytinio priekabiavimo ir seksualinio smurto atvejų skaičių.

Lytinio ugdymo pamokos mokyklose turėtų būti vykdomos taip, kad jos būtų informatyvios ir nuoseklios, atsižvelgiant į moksleivių amžių bei temų eiliškumą. Moksleiviai turėtų būti supažindinami su lytiniu organų struktūra ir funkcijomis, brendimo pokyčiais, higiena, lytiniu susijaudinimu ir orgazmu, nėštumo planavimu ir kontracepcija, taip pat, su lytiniu priekabiavimu ir seksualinio smurto prevencija.

Kai kurie žmonės mano, kad lytinio ugdymo pamokos mokyklose gali paskatinti paauglių lytinį aktyvumą. Tačiau tyrimai rodo, kad tinkamai vykdomos lytinio ugdymo pamokos gali padėti sumažinti nepageidaujamų nėštumų, lytiniu keliu plintančių ligų bei lytinio priekabiavimo atvejų skaičių.

Labai svarbu, kad lytinio ugdymo pamokos būtų vykdomos aukštos kvalifikacijos specialistų, kurie pateiktų mokslu grįstą informaciją.

Lytinio ugdymo temos turėtų apimti:

1. Kūno sveikatą ir higieną – kasdieninė higienos rutina reikalinga gerai sveikatai..

2. Lytinių organų funkcijas.

3. Lytinių santykių etiketą – lytinio elgesio ribos, kitų žmonių tesės ir pagarba.

4. Kontracepciją ir seksualinių ligų prevenciją – kontracepcijos naudojimo galimybės, efektyvumo, pasirinkimas.

5. Lytinę orientaciją ir lytinę tapatybę – pagarba kitų orientacijų žmonėms, lytinės tapatybės, orientacijos išsiaiškinimas.

Savo žiniomis toliau dalinomės Pakruojo, Utenos, Panevėžio, Vilniaus rajono mokyklose/gimnazijose: Utenos ,,Saulės” gimnazijoje, Vilniaus Senvagės gimnazijoje, Panevėžio ,,Ąžuolo” progimnazijoje ir t.t.

Iš atsiliepimų suprantame, kad mūsų vedamos lytinio ugdymo pamokos pasiekia moksleivius. Sulaukiame komentarų, klausimų bei nuostabos ištiktų veidų.

Nekantraujame susitikti su kitais moksleiviais.

Domina lytinio ugdymo pamokos? Susisiekite su mumis: nepirmaskartas@gmail.com